Gezellig schaken in de Kempen!
Zilveren Toren 2018 afdeling 3 ronde 2
Eerste verplaatsing van dit jaar, naar Geel. Wat verplaatsing betreft kunnen we daar niet over klagen.
We hadden iets goed te maken, na de pandoering die we in de vriendschappelijke ontmoeting kregen. Aangezien we tegen de tweede ploeg van Geel speelden, durfden we op een ruime overwinning hopen.
Ik speelde op bord 1 tegen Manu Vlaeyens., voor zover ik weet pas onze tweede ontmoeting. Een partij die heel lang gelijk opging, en waar ik lang de indruk had dat ik net iets minder stond. Ik heb me echter heel de partij aan mijn plan gehouden (zie analyse), en in het eindspel heeft dat uiteindelijk opgeleverd, en winst binnen.
Paul op bord 2 speelde tegen Seppe. Geen makkelijke tegenstander, en al zeker niet als je een wel heel vreemde opening speelt. Seppe heeft zich van Pauls vreemde ontwikkeling op de damevleugel weinig aangetrokken en zijn stukken snel in het spel gebracht. Ik had de indruk dat zwart, mede dankzij controle over het centrum, lange tijd beter stond. Toen ik op een bepaald moment ging kijken, stond Paul echter een kwaliteit voor, en met dame en toren tegen dame en loper kan zwart de druk niet lang weerstaan.
Op bord 3 had ik de indruk dat Roger heel makkelijk uit de opening kwam. Persoonlijk zou ik een ander plan gespeeld hebben erna, maar met o.a. een open h-lijn was er iets voor te zeggen dat Roger voor koningsaanval ging. Die miste toch net de nodige kracht blijkbaar, en op een bepaald moment (hopelijk leert de analyse ons meer) zag ik dat hij een kwaliteit minder had. Zijn jeugdige tegenstandster ging akkoord met remise, in een misschien voor haar iets betere positie.
Lesley speelde op bord 4 een partij zoals velen ze waarschijnlijk graag spelen. Vuurwerk van begin tot eind, met heel wat taktiek en wederzijdse dreigingen en kansen. Moeilijk om alles in zo'n stelling te zien, met dus wat wederzijdse foute keuzes tot gevolg. Toch de indruk dat Lesley meer dan zijn mannetje stond, lange tijd stond hij volgens mij beter tot gewonnen. Op het moment dat hij een stuk voor staat (en dus overduidelijk gewonnen staat), geeft hij een toren cadeau, weg winst. Ook hier was de tegenstander akkoord met remise in een duidelijk betere stelling. 1 - 3 voor Mol.
Een ruime overwinning behaald dus, al heb ik de indruk dat we deze een beetje cadeau hebben gekregen. Maar kom, achteraf tellen enkel de cijfers: we gaan onze bye-speeldag in als koploper!
Ronde 2 | vr, 26/01/2018 - 20:00 | Geelse Sk 2 - Molse Schaakclub 1 | 1.0 - 3.0 |
Bord | Wit | Elo | Zwart | Elo | Uitslag |
---|---|---|---|---|---|
1 | Vlaeyens, Manu | 1541 | Nuyens, John | 1864 | 0 - 1 |
2 | Janssen, Paul | 1738 | Peeters, Seppe | 1524 | 1 - 0 |
3 | Roymans, Liese | 1332 | Van Decraen, Roger | 1699 | ½ - ½ |
4 | Mertens, Lesley | 1389 | Ruelens, Arnout | 0 | ½ - ½ |
Rangschikking na ronde 2

De geanalyseerde partijen kan je hier bekijken en naspelen. (enkel toegankelijk voor de leden van de Molse Schaakclub)
- Login of registreer om te kunnen reageren